ARAŞTIRMA & GELİŞTİRME

Seramik malzemelere duyulan ilgi - gereksinimleri anlamak - çözümler geliştirmek

Bu temel taşlar, uzun yıllara dayanan deneyime sahip nitelikli yerbilimciler, mühendisler ve teknisyenlerden oluşan ekibimiz ile arkasındaki hem felsefe hem de itici güçtür. Uzun yıllar, araştırma ve geliştirme çalışmalarımızı, küresel düzeyde trendler belirliyor ve her zaman teknolojinin en ileri noktasında çalışıyor. Bu şekilde müşterilerimize teknik olarak verimli ve ekonomik malzemeler sağlayabilmekteyiz.

GÖREVLER

Adım adım geliştirme aşamalarının ve yeni nesil refrakter ürünlerin tanıtımında trend belirleyen bir konuma geldik. Hammadde pazarındaki değişikliklere ve müşteri taleplerine esnek bir şekilde cevap verebilmek için düzenli olarak uygun maliyetli ve alternatif hammadde arayışındayız. Bu şekilde müşterilerimize kusursuz bir ürün portföyü sunabileceğimizden emin olabiliyoruz. Çeşitli araştırma projeleri, yeni hammaddelerin ve ürünlerin teknik uygunluğunu sağlar:

  •   Doğal ve sentetik hammaddelerin özel bileşimi
  •   Refrakter seramiklerin tasarım, fonksiyon ve özelliklerinin iyileştirilmesi
  •   Farklı malzeme grupları için proses mühendisliği çözümleri bulma

Her geçen gün artan fiyatlar ve müşterilerimizin endüstrisindeki artan gereksinimlere karşı koyabilmemizin yöntemleri bunlardır. Bu nedenle Eisenberger yapışkan kumu, küresel olarak benzersiz özellikleri ile yeni gelişmelerde bizim için her zaman teknik bir avantaj oluşturmaktadır.


Üstün hammadde tedarikçileri ağımız sayesinde, yeni hammaddelerin geliştirilme aşamasına ilk etaptan dahil olabiliyoruz. Bu nedenle hammaddeleri, refrakter ürünlerimizin gereksinimlerine uygun şekilde optimize etme imkanına sahip oluyoruz. Bu şekilde ihtiyaç duyduğumuz malzemeleri üretiyor ve müşterilerimizin gereksinimlerini karşılıyoruz.

İŞ BİRLİĞİ


Araştırma-geliştirme, satış, teknik pazarlama ve üretim departmanlarımız arasındaki yakın bağlantı, araştırma-geliştirme çalışmalarımızı, müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde uyarlamamızı sağlıyor. Ayrıca, çeşitli araştırma projelerinde bize destek veren uluslararası itibara sahip üniversite ve enstitülerle kurmuş olduğumuz iş birlikleri bizi her geçen gün daha ileriye taşımaktadır.